Strefa wiedzy

WOLFINO LOGISTICS

System TMS, a zarządzanie spedycją.

System TMS (Transportation Management System) dla firmy transportowej jest kluczowym narzędziem, które pomaga w zarządzaniu różnymi aspektami operacyjnymi związanymi z transportem i logistyką. Istota tego systemu dla firmy transportowej jest ogromna i obejmuje wiele korzyści i funkcji. Oto kilka kluczowych aspektów istoty systemu TMS:
  1. Zarządzanie flotą: TMS umożliwia monitorowanie i zarządzanie flotą pojazdów. Dzięki temu można śledzić lokalizację pojazdów w czasie rzeczywistym, monitorować zużycie paliwa, planować konserwację i naprawy, oraz optymalizować wykorzystanie pojazdów.
  2. Zarządzanie zamówieniami i ładunkami: System TMS umożliwia zarządzanie procesem zamówień i ładunków od momentu przyjęcia zlecenia do momentu dostarczenia towaru. Pozwala to na skuteczne planowanie i śledzenie statusu przesyłek.
  3. Zarządzanie bazą danych – ogromna ilość informacji w jednym miejscu.
  4. Śledzenie i raportowanie: System TMS umożliwia śledzenie przesyłek w czasie rzeczywistym oraz generowanie różnego rodzaju raportów i analiz dotyczących działalności firmy transportowej. Dzięki temu można monitorować wydajność, identyfikować obszary do poprawy i podejmować bardziej świadome decyzje biznesowe.
  5. Zarządzanie dokumentacją: TMS ułatwia zarządzanie dokumentacją związaną z przewozem towarów, taką jak listy przewozowe, faktury, dokumenty celne itp. Dzięki temu można zautomatyzować i usprawnić procesy administracyjne, redukując ryzyko błędów i opóźnień.
  6. Zarządzanie administracyjno-księgowe – każdy transport kończy się wymianą dokumnetów i zaksięgowaniem faktur.

W rezultacie, istotą systemu TMS dla firmy transportowej jest poprawa efektywności operacyjnej, obniżenie kosztów, zwiększenie kontroli nad procesami logistycznymi oraz poprawa obsługi klienta poprzez szybsze i bardziej precyzyjne dostawy.

Krótko mówiąc: Bez systemu nie ma mowy o zarządzaniu spedycją. Polecam poznać kilka systemów i wybrać najlepszy dla siebie.

Masz pytania? Zadzwoń +48 535 631 482

Wolfino Logistics sp. z o.o. - Zwykli ludzie, niezwykli spedytorzy - pasja, zaangażowanie, odpowiedzialność

Administrator danych

Wolfino Logistics sp. z o.o.
M. Konopnickiej 2/9, 42-506 Będzin
NIP: 6252484851
REGON: 523674601